Зелений ключ

Програма “Зелений ключ” дає конкурентну перевагу своїм учасникам-об’єктам туристичної інфраструктури (готелям, кемпінгам, пансіонатам, ресторанам та інш.). Програма націлена на підвищення екологічної свідомості персоналу і клієнтів, впровадження екологичного мененджменту, а також екологічно відповідального бізнесу і зниження використання ресурсів та енергії.

Зелений ключ – перша в світі міжнародна програма еко-маркування для місць розміщення, рекреації і спорту, бізнес і конференц-центрів, вперше запропонована в 1994 р в Голландії. Власник бренду – міжнародна громадська організація природоохоронного спрямування (Foundation for Environmental Education).

           Приєднуючись до Програми, той чи інший об’єкт демонструє свою соціальну відповідальність, бажання просуватися по шляху сталого розвитку та позиціонує себе як екологічний об’єкт.

           Критерії Зеленого ключа для України підготовлені на основі стандартних міжнародних критеріїв, а також державної нормативної бази. Такі ключові ідеї в діяльності програм FEE як роздільне збирання сміття, енергозбереження і забезпечення доступу для інвалідів, поступово входять в наше життя також і на законодавчому рівні.

           В даний час в індустрії подорожей підвищується роль корпоративних клієнтів, представників міжнародного бізнесу, в завдання яких в ході їх візитів в будь-яку країну, входить не тільки здійснення тих чи інших бізнес-проектів, але також і формування сприятливого, «зеленого» іміджу їх компаній. Тому для корпоративних клієнтів розміщення в готелях, що підтримують ідеологію відповідального бізнесу, є не факультативним, а строго обов’язковим елементом корпоративної етики. Для туристів – еко-маркування об’єкта, вказує на прихильність його менеджменту цінностям охорони навколишнього середовища і приваблює любителів відпочити в таких місцях. Сучасний стиль міського життя повертає нас до усвідомлення цінності Природи і домінуванні її достоїнств над будь-яким комфортом. Відповідно, туристичний, готельний бізнес вже не змушує нас вибирати між природністю і достатнім затишком, поступатися комфортом заради близькості до природи. Еко-готелі, еко-парки, еко-спортцентри – краще втілення цього поєднання. Еко-готелі, еко-парки, еко-спортцентри – це відпочинок від міського життя і стресів, це – можливість зміцнити своє здоров’я в гармонії з природою, використовуючи її розумно і не виснажуючи її ресурсів. У зв’язку з цим, еко-позітівний імідж готеля, місця рекреації або спорт-центра відкриває для нього можливість впевнено працювати з різними категоріями відвідувачів.

            Однак, недостатньо додати слово «еко» на початку назви готелю або розважального центру. Навіть при наявності «внутрішньої» екологічної програми на об’єкті, необхідна наявність документа про відповідність вимогам програми екологічного маркування. Це є підтвердженням того, що об’єкт дійсно має екологічну спрямованість і пройшов незалежний аудит.

           На даний момент в програмі бере участь 57 країн, 2900 об’єктів отримали символ програми «Зелений ключ».

           Для всіх об’єктів – учасників програми обов’язковим є відповідність 60 міжнародним і національними критеріями, сфокусованим на екологічному менеджменті, підвищенні екологічної свідомості гостей, персоналу та постачальників, енерго- і водозбереження та інше. Відповідність критеріям може бути не повною, але у цьому разі, необхідно визначити в екологічній політиці план як об’єкт наближатиметься до стану повної відповідності до критеріев. Не всі об’єкти в Україні однакові, але всі вони знайшли своє комфортне місце в програмі без проблем і нереальних витрат.

            Партнерами програми «Зелений ключ» на міжнародному рівні є ЮНЕСКО, United Nations Environment Programme (UNEP), Wourld Tourism Organisation (UNWTO), HOTREC, Rezidor Hotel Group, Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc., Greentraveller і ін. Існують також угоди з системами онлайн бронювання, що спеціалізуються на “зелених” готелях про безкоштовне розміщення інформації про отелях- учасників програми.

             Список учасників програми в Україні тут http://www.greenkey.global/green-key-sites

Більше інформації на Фейсбуці:
https://www.facebook.com/groups/903699212983536/

Introduction to Green Key