Програми екологічного маркування та еко-сертифікації

«Зелений» продукт грає важливу роль в індустрії туризму, так як свідомість і фінансовий стан споживача знаходяться на тій стадії, коли важливим стає не тільки споживання продукту і отримання послуг, а й впевненість в тому, що ресурси використовуються раціонально, а навколишнє середовище не пошкоджується. У споживачів зростає інтерес до досягнутого рівня екологічної безпеки та екологічно стійкого туризму. У зв’язку з цим, дедалі зростаючу кількість туристичних асоціацій, груп споживачів та урядових структур починають приділяти увагу екологічно безпечному туризму. Так, згідно з підрахунками компанії Meeting Professionals International, в 2010 році понад 75% організаторів конференцій в Європі, Азії, на Близькому Сході і 70% – в Канаді і США при бронюванні номерів готелів і конференц-залів цікавляться наявністю екосертіфікатов і діяльністю готелю в сфері охорони довкілля. А представники пошукового ресурсу Тravelocity, присвяченого відпочинку і подорожей, відзначили, що еко-готелі збирають значно більше позитивних відгуків від постояльців, ніж традиційні готелі. Крім іміджевої складової, можливі непогані фінансові вигоди: готелі можуть скоротити споживання ресурсів на 40%. Аналогічна картина спостерігається і в інших галузях рекреації: наприклад, згідно даних статистики все більше і більше відпочиваючих віддають перевагу відпочивати на пляжах з підтвердженим рівнем безпеки, в тому числі і екологічної.

З метою відзначення екологічно благополучних продуктів і сервісів застосовується екологічне маркування – методи стандартизації та перевірки продуктів і послуг на їх відповідність ряду критеріїв. Еко-маркіровання також сприяє поліпшенню впровадження екологічного менеджменту, а нагороди, що присуджуються є незалежним, об’єктивним свідченням відповідності менеджменту продуктів або послуг принципам сталого туризму.

Таким чином, для підвищення туристичної привабливості, доцільно впровадження екологічного маркування готелів, конференц-центрів, ресторанів, парків розваг, пляжів, яхтовий-катерних стоянок і т.д. Цій меті служать програми Міжнародної організації з екологічної освіти – «Зелений ключ» і «Блакитний прапор».